Dahua DHI-TF-C100/32GBO11F1 C100 microSD Memory Card Price in Dubai UAE
by Dahua
SKU: DHI-TF-C100/32GBO11F1
Feature Description
Model Name Dahua DHI-TF-C100/32GB-O11F1 C100 microSD Memory Card
Product Type microSD Memory Card
Capacity 32 GB
Form Factor microSD Card
Speed Class UHS-I U1 (supports Full HD video recording)
Performance Read Speed: Up to 100 MB/s, Write Speed: Up to 30 MB/s
Operating Temperature -25°C to 85°C
Storage Type NAND Flash
Dimensions 15 mm x 11 mm x 1 mm (0.59" x 0.43" x 0.04")
Weight 0.4 g (0.01 lbs)
Material Durable plastic casing
LED Indicator No LED indicator
by Dahua
SKU: DHI-TF-C100/32GBO11F1
Fast Shipping
Secure payment
Availability
You may also like
Feature Description
Capacity 32 GB
Form Factor microSD Card
Storage Type NAND Flash